1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ustanowił go w 2011 roku parlament.
W naszej szkole też pamiętamy o NIEZŁOMNYCH.
A.P.
1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ustanowił go w 2011 roku parlament.
W naszej szkole też pamiętamy o NIEZŁOMNYCH.
A.P.
Karnawał to czas balów, maskarad i wesołych imprez towarzyskich. Zarówno ci zupełnie mali, jak i ci nieco więksi czekali na zabawę choinkową, która w naszej szkole odbyła się 23.02.2019roku. Niektórzy uczniowie przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radosnych, rozbieganych przebierańców można było dostrzec barwne elfy, dobre wróżki, piękne księżniczki. Nie zabrakło też odważnych spajdermenów, piratów czy kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu.
Wszyscy bawili się znakomicie, bo doskonały nastrój dopisywał zarówno dzieciom jak i dorosłym. Były korowody, kółeczka i pląsy w parach.
A.P
Rada rodziców wraz z uczniami serdecznie dziękuje sponsorom za pomoc w sfinansowaniu Balu choinkowego:1000krzeseł Michałowce. Apteka Magnolia Łozina, Salonik fryzjerski Skarszyn, PUH Ania, Byte Me, Bella Gusto, sołtysowi G. Podsiadły w Łozinie.
Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym
(św. Jan Paweł II).
A.P.
0d 15-20 maja odbywała się co roczny Tydzień ekologiczny dla uczniów 4-7 szkoły podstawowej i II i III gimnazjum . W ramach programu tygodnia ekologicznego uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoja wiedze z ochrony środowiska , obejrzeć prezentacje „ dzikie wysypiska śmieci w naszej okolicy”- przygotowana przez starszych kolegów , przedstawić własne projekty stroi ekologicznych wykonane z wtórnych odpadów w pokazie mody ekologicznej oraz uczestniczyć w zajęciach terenowych –obradując , gatunki roślin i zwierząt. Uczniowie którzy bali udział w szkolnym konkursie ekologicznym i zajęli pierwsze 3 miejsca reprezentowali szkołę podstawową na Gminnym konkursie ekologicznym ,
09 listopada w naszej szkole obchodziliśmy stulecie niepodległej Polski. Był to wyjątkowy i niezwykły dzień. Cała szkoła została udekorowana biało-czerwonymi barwami. Uczniowie koła teatralnego przygotowali uroczysty apel. Przedstawienie tematycznie było związane z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie - aktorzy pięknie zaprezentowali się na scenie. Nikt się nie pomylił i nikt nie zapomniał tekstu. W trakcie przedstawienia uczniowie śpiewali patriotyczne pieśni. Patetyczny nastrój szybko udzielił się zgromadzonym na apelu uczniom, nauczycielom i rodzicom. Ogromne wrażenie na zebranych wywarł taniec z flagami. Uroczyste przedstawienie zakończyli posuwistym krokiem przy dźwiękach poloneza uczniowie klasy VII oraz Martin Sibert z klasy III gim.
Cały apel zakończył się wspólnym śpiewaniem 4 zwrotek Hymnu , młodzież wraz z dorosłymi włączyli się do Ogólnopolskiego bicia rekordu.
Gratulujemy -wszyscy uczniowie znali 4 zwrotki hymnu na pamięć .
Pani Dyrektor podziękowała uczniom za piękny występ oraz za przygotowanie spektaklu p. Mieczysławie Szyszko i oprawę muzyczną p. Iwonie Brzęk.
Dziękujemy!
To przedstawienie także bardzo się podobało. Oglądający nagrodzili naszych aktorów gromkimi brawami. Po uroczystym apelu udaliśmy się wraz z wychowawcami do klas, gdzie w świątecznych nastrojach wykonywaliśmy gazetki związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
I.B.
7 listopada 2018 r. uczniowie klasy IV b wraz z wychowawcą p. I. Brzęk i opiekunem p. K. Bator udali się do wrocławskiego kina „Korona”, by obejrzeć animowaną komedię „Hotel transylwania3” w reżyserii Genndy Tartakovsky.
Uczniowie mieli okazje zapoznać się z kolejnymi śmiesznymi losami bohaterów hotelu. Tym razem film skupia się na Draculi i jego miłosnych rozterkach.
Historia po raz kolejny krąży wokół bycia innym. Widz przeżywa małe deja vu, gdyż morał poprzedniczek, również mówi nam o tym, że tak naprawdę nie liczy się jak wyglądamy czy skąd pochodzimy, a to, kim jesteśmy wewnątrz.
Miło spędzony czas był kolejną okazją do lepszego poznania siebie nawzajem oraz właściwych relacji koleżeńskich i partnerskich .
I.B
W dniu 23 października 2018 r. uczniowie klas 6-8 SP brali udział w warsztatach edukacyjno – profilaktycznych w ramach projektu edukacyjnego pn. „JA, TY, ONI. Razem zmieniamy świat.” Realizowanym przez Fundację L’Arche na zaproszenie pedagoga szkolnego –Renaty Sacharewicz. W projekcie poprzez zajęcia edukacyjne młodzież była przygotowywana do bezpośredniego spotkania z osobą z niepełnosprawnością. Młodzież podczas warsztatów edukacyjnych weszła w świat osób z niepełnosprawnością i dzięki rekwizytom ( laska, wózek inwalidzki czy opaska na oczach) uczestnicy mogli poczuć, z jakimi wyzwaniami w życiu codziennym mierzą się osoby. Poznają definicję niepełnosprawności, jej rodzaje i źródła. Ponadto mogli też porozmawiać na temat ograniczeń, które mają zarówno osoby z niepełnosprawnością jak i bez niej. W ten sposób wiele mitów zostało obalonych, a jednocześnie uczestnicy pozbyli się uprzedzeń , zastępując je przekonaniem, że na poziomie serca wszyscy jesteśmy tacy sami.
R.S
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12 października odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów koła teatralnego „I ja to potrafię …”, którego równocześnie opiekunką i reżyserem jest p. Mieczysława Szyszko – nauczycielka języka polskiego.
Uczniowie śpiewali piosenki, których uczyli się na zajęciach z muzyki. Nad odpowiednim przygotowaniem tej części artystycznej czuwała p. Iwona Brzęk – nauczycielka muzyki, techniki i plastyki. To ona zaprojektowała piękną dekorację, którą wykonała z pomocą uczniów.
Mottem przewodnim tegorocznego spotkania uczniów z Nauczycielami był „Sposób na goga …..”. Nasi aktorzy przedstawiali scenki i pięknie tańczyli. Trud i ciężka praca się opłaciła. Wszyscy doskonale się bawili, a uczniowie wcielający się w swoje role zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Naszemu Gronu Pedagogicznemu nasz prezent także bardzo się podobał.
I.B.
„ŚWIĘTO PIASTÓW ŚLĄSKICH” to projekt edukacyjny, który w naszej szkole realizowany jest po raz drugi. W ubiegłym roku szkolnym nosił nazwę : „ Trzebnica – miasto Piastów Śląskich.
Tegoroczna tematyka „ ŚWIĘTA PIASTÓW ŚLĄSKICH” związana była z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie poznali polskie korzenie Śląska, zapoznali się z życiem i działalnością Piastów Śląskich linii świdnicko – jaworskiej, ze szczególnym uwzględnieniem postaci Bolka II Małego – ostatniego niezależnego Piasta na Śląsku.
10 października 2018 roku byliśmy gospodarzem międzyszkolnego konkursu historycznego pod nazwą „ TURNIEJ PIASTOWSKI”. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych z Długołęki, Mirkowa, Siedlca i Łoziny. Młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat pierwszej dynastii panującej w Polsce oraz życia i działalności Bolka II Małego. Uczniowie zaprezentowali wcześniej przygotowane piosenki, do których sami ułożyli słowa. Przedstawili w nich wkład władców piastowskich w tworzenie i rozwój państwa polskiego. Zarówno treść utworów, jak i ich wykonanie były na bardzo wysokim poziomie. Ciekawą formę miały także przygotowane przez uczestników turnieju notki biograficzne o Bolku II Małym. TURNIEJ PIASTOWSKI” zakończył się zwycięstwem drużyny z Łoziny, którą tworzyły uczennice kl. III gimnazjum: Martyna Kajmowicz, Julia Kucharska i Malwina Salamaga.
Turniej przygotowały : Janina Bogucka – nauczyciel historii, Iwona Światłowska – nauczyciel informatyki i wicedyrektor szkoły oraz Klaudia Hellak – Galus- nauczyciel geografii.
Sprawozdanie z wycieczki kółka turystycznego w Góry Sowie.
Dnia 20 października bieżącego roku członkowie kółka turystycznego Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Łozinie pod opieką opiekunów, pojechali na wycieczkę w Góry Sowie.
Naszym pierwszym szczytem do zdobycia była Włodzicka Góra, która znajdowała się 758 m. n.p.m. Byliśmy nieprzyzwyczajeni do zdobywania takich wysokości, więc szybko się męczyliśmy. Kilkakrotnie robiliśmy krótkie postoje na odpoczynek czy jedzenie. Po dwóch godzinach wędrówki dotarliśmy na miejsce, a naszą nagrodą był zapierający dech w piersiach widok.
Następnie udaliśmy się do Nowej Rudy, która okazała się małą miejscowością o wyjątkowo jesiennym klimacie, ponieważ z prawie każdej strony otaczały ją drzewa zmieniające kolory liści. Okolicę pokazał nam przewodnik, który oprowadził nas po rynku, opowiadając o wielu zabytkach znajdujących się w tamtym miejscu.
Następnie głodni i zmęczeni udaliśmy się do restauracji. Wygodnie rozsieliśmy się na miękkich krzesłach i ze spokojem czekaliśmy na jedzenie, dzięki czemu nasze nogi mogły trochę odpocząć. Po posiłku udaliśmy się w dalszą wędrówkę.
Położona 647 m. n.p.m. Góra Świętej Anny była dla nas niemałym wyzwaniem. Senni, najedzeni i zmęczeni z trudem zdobywaliśmy szczyt, jednak dzięki szybkiemu tempu jednego z opiekunów, zdążyliśmy na piękny zachód słońca. Po zrobieniu kilku zdjęć na pamiątkę udaliśmy się w kierunku stacji.
Wyczerpani wsiedliśmy do pociągu, starając się zasnąć. Po dwóch godzinach podróży i dwóch przesiadkach byliśmy na Dworcu Głównym we Wrocławiu.
Uważam tę wycieczkę za bardzo udaną. Dzięki niej mogliśmy podziwiać piękny krajobraz gór, znajdujących się niedaleko naszego miasta oraz oderwaliśmy się od monotonii codziennego życia.
Malwina Salamaga, III gimnazjum
W dniu 26 września 2018 roku klasy IVB i II wraz z wychowawcami p. I.Brzęk i p. I. Kierzkowską wyruszyli do Stadniny koni JAKUBUS w Jakubowiach k/ Namysłowa. I mimo ,iż pogada na początku nie była letnia, to przywitanie w stadninie było iście gorące .
Pani Dorota Szymłowska oprowadziła nas po stajni, opowiedział jak i kto się opiekuje końmi , co konie jedzą. Jakie zawody są związane z końmi. Jak przygotować konia do jazdy i jak podziękować mu po jeździe. Przedstawiła nam swojego pupila kucyka o imieniu Hektor. Maskotki Stajni Jakubas.
Następnie na dzieci czekało bardzo wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, skoki na bungee, przejażdżki prawdziwym wozem wokół malowniczych terenów i stawów Jakubusa oraz oczekiwana jazda konna. Każde dziecko mogło poczuć się prawdziwym dżokejem.
Po bardzo aktywnie spędzonym czasie na wolny powietrzu znacznie zaostrzył się apetyt naszych wycieczkowiczów na których czekała gorąca herbatka i pieczona kiełbaska.
Piękna pogoda i wspaniałe widoki na rozlegle łąki i pastwiska z przepięknymi końmi. Zapachniało nam powrotem do wakacji. Z pewnością tu wrócimy na wiosnę.
I.B
24 września grupy przedszkolne uczestniczyły w teatrzyku ekologicznym poruszającym zagadnienia dotyczące zapobiegania zanieczyszczeniom klimatu. W ramach programu edukacyjnego dzieci dowiedziały się, między innymi, co to jest SMOG i jak można z nim „walczyć”.Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach.
A.P.
Od września, raz w miesiącu przedszkolaki i uczniowie edukacji czesnoszkolnej mają okazję uczestniczyć w koncertach umuzykalniających w naszej szkole. Są to lekcje muzyki z muzyką graną na żywo przez zaproszonych gości – zawodowych muzyków i wokalistów.Dzieci poznają instrumenty, ich historię i budowę, poznają podstawowe określenia muzyczne, słuchają muzyki klasycznej i nie tylko, śpiewają i tańczą biorąc aktywny udział.
Spotkania z muzyką to autorski projekt Aliny Zwoźniak o charakterze edukacyjnym, obejmujący cykl 10 spotkań. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu.
Celem projektu jest edukacja kulturalna i estetyczna, uwrażliwienie na sztukę i przygotowanie do bardziej świadomego odbioru dzieł artystycznych, ale również wykorzystanie muzyki jako bardziej komunikatywnego środka do przekazu treści edukacyjnych dzieciom.
W programie spotkań prezentacje instrumentów na żywo, koncert muzyczny, śpiewanie i inscenizacje piosenek, animacje i zabawy integracyjno-ruchowe, a w szczególności:
♪ we wrześniu wywiadu udziela....Wiolonczela
♪ na Perkusji sobie gram – powitanie jesieni
♪ Gdy Piosenka Szła Do Wojska – koncert patriotyczny na wesoło
♪ Trąbka w świątecznym nastroju
♪ melodie na karnawał – Skrzypce
♪ Klarnet czarodziej
♪ wiosennym tonem z Tubą lub Puzonem
♪ Akordeon – muzyka Europy i Świata
♪ majówka na Oboju – w baletowym nastroju
♪ Gitara, Banjo, Ukulele ….czy to nie za wiele?
Dodatkową atrakcją są kolorowe rekwizyty.
W projekcie wykorzystywane są również autorskie piosenki odnoszące się do poszczególnych zagadnień wpisanych w problematykę wychowania. Poruszane tematy dotyczą między innymi ekologii, bezpieczeństwa, rodziny, kultury, tolerancji, patriotyzmu, higieny i zdrowia.
Dzieci z niecierpliością czekają na kolejne spotkania.
A.P.
We wtorek 25 września klasy piąte i szósta wybrały się na spektakl "Herkules" wystawianym przez Teatr "Neon". Wszyscy z entuzjazmem czekali na podniesienie kurtyny. Dzieci zachwyciły piękna scenografia i interesujące kostiumy. Uczniów zaskoczyła duża liczba piosenek i bogaty układ choreograficzny. Wszyscy wyszli zadowoleni i pełni zainteresowania mitologią rzymską.
A.K.
16 września 2018 roku członkowie Koła Regionalnego uczestniczyli w Festynie Parafialnym „Łozińskie Spotkania Maryjne”. Uczniowie przygotowali „ Kawiarenkę z Tuligłów do Łoziny”, w której można było zobaczyć książki i artykuły z gazet ukazujące życie mieszkańców Tuligłów oraz zapoznać się z historią ich przesiedlenia w 1945 roku do Łoziny i innych okolicznych miejscowości. Odwiedzający kawiarenkę mogli obejrzeć przygotowane przez członków Koła Regionalnego zdjęcia i tablice zawierające informacje na ten temat.
Cieszymy się, że nie zabrakło chętnych do zgłębiania wiedzy o historii naszej „małej Ojczyzny”.
J.B.
PIKNIK CHARYTATYWNY
Organizowany w dniu 10.06.2018 roku
w Szkole Podstawowej w Łozinie
W tym roku piknik zorganizowano w stylu rycerskim. Odbywał się on według następującego planu:
|
ROZPOCZĘCIE PIKNIKU |
Dyrektor ZS w Łozinie Ilona Skowera oraz siostra Dyrektor Konrada … |
|
OBÓZ RYCERSKI |
POKAZ WALK RYCERSKI |
|
OGŁOSZENIA |
Ogłoszenie „Turnieju Rycerskiego” i warsztatów, które wspierają akcję |
|
WYSTĘPY UCZNIÓW Z ZESPOŁU SZKÓŁ W ŁOZINIE
|
Dzieci ze szkółki tańca PRESTIGE |
|
||
|
OBÓZ RYCERSKI |
POKAZ WALK RYCERSKI |
|
WYSTĘPY UCZNIÓW / DZIECI Z OŚRODKA WWIERZBICACH |
|
|
INSCENIZACJA w holu szkoły |
CALINECZKA w wykonaniu uczniów z koła teatralnego |
|
OBÓZ RYCERSKI |
POKAZ WALK RYCERSKI |
|
Pokaz mody rycerskiej |
Pokaz i rozstrzygnięcie konkursu „Strój z Epoki Średniowiecza” |
|
Spotkanie z muzyką |
Występ Nikoli Żmuda i Adama Horoszczuka |
|
LOSOWANIE NAGRÓD za udział w turnieju rycerskim i zakup cegiełek |
|
|
ZAKOŃCZENIE PIKNIKU i PODZIEKOWANIA |
Dyrektor ZS w Łozinie Ilona Skowera |
DODATKOWE ATRAKCJE :
- RĘCZNIE MALOWANA TORBA LNIANA
- WŁASNORĘCZNIE WYKONANY LAMPION
- WŁASNORĘCZNIE WYKONANA BRANSOLETKA
- WŁASNORĘCZNIE WYKONANA kartka okolicznościowa
- MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA ZDJĘCIA (SWOIM APARATEM) W POSTACI KRÓLA, KSIĘŻNICZKI CZY RYCERZA
- WEŹ UDZIAŁ W TURNIEJU RYCERSKIM
- WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA TEN CEL
WSZYSTKIE ZAKUPIONE CEGIEŁKI BRAŁY UDZIAŁ W LOSOWANIU NAGRODY PRZED ZAKOŃCZENIEM PIKNIKU
Zdobywcom nagród serdecznie gratulujemy.
Wszystkim uczestnikom, sponsorom, wolontariuszom, rodzicom, nauczycielom, gościom ............
DZIĘKUJEMY
MEMORIAŁ KAZIMIERZA GÓRSKIEGO
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁOZINIE
DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO 23.05.2018
Porządek dnia:
1 lekcja – o godz. 08:30 apel informacyjny w holu szkolnym dla wszystkich klas
2 – 3 lekcja
· klasy 1-3 SP turniej sportowy na sali gimnastycznej
· klasy 4 – 5 konkurencje lekkoatletyczne na bieżni
( skok w dal, rzut piłką z autu, bieg na dystansie 60m klasy 4 i 100m klasy 5 i 6 oraz prowadzenie piłki na dystansie 40m )
· turniej piłki nożnej na Orliku dla klas 7 oraz II i III gimnazjum, czas gry 2x15 min
4 – 5 lekcja
· klasy 1-3 rozgrywki sportowe na Sali gimnastycznej
· klasy 4 – 6 turniej piłki nożnej na Orliku, czas gry 2x10min
· klasy 7 i II i III gimnazjum konkurencje lekkoatletyczne na bieżni ( bieg 100m, prowadzenie piłki 60m, rzut z autu, skok w dal )
WYNIKI:
Turniejem piłki nożnej zajęła się Iwona Światłowska. Sędziował Maciej Moryc.
TURNIEJ SP
I miejsce kl V – 9 pkt
II miejsce kl IVb – 6 pkt
III miejsce kl VI – 3 pkt
IV miejsce kl IVa – 0 pkt
Najlepszy strzelec Jan Pośledni klIVb i Robert Zmudziński klIVb
Najlepszy bramkarz Arkadiusz Guz klVI i Kajetan Machul kl V
TURNIEJ 7 I II i III GIM.
I miejsce kl II - 6 pkt
II miejsce kl III – 3 pkt
III miejsce kl 7 – 0 pkt
Najlepszy strzelec Natalia Dejneka kl III gim
Najlepszy bramkarz Michał Aleksandrowicz kl II gim.
LEKKOATLETYKA KL 4,5,6 oraz kl7 + II i III gim
Rzutem z autu zajęła się Katarzyna Powar wspomagana przez Sebastiana Wawrzyniaka.
kl 4,5,6
Marta Moryc kl VI 13m, Patryk Suchański kl VI 15m.
kl 7 + II i III
Oliwia Karolak kl 7 16m, Martin Sibert kl II gim 21m
Skokiem w dal zajmował się Piotr Klimczak .
kl 4,5,6
Marta Moryc kl VI 4,12m, Antoni Wojtasik kl IVb 3,85m
kl 7 + II i III
Natalia Dejneka kl III 4,00m, Sebastian Wawrzyniak kl III 5,80.
Biegiem na dystansach 60m, 100m oraz prowadzeniem piłki na dystansach 40m i 60m zajęła sią Manuela Snarska.
60m
Oliwia Bąk kl IVa 9,59s, Hubert Gutkowski kl IVb 9,21s
100m SP
Julia Broda kl V 14,23s, Patryk Suchański kl VI 14,11s
100m 7+II i III gim
Julia Rudkiewicz kl III 14,17s, Sebastian Wawrzyniak kl III 11,40s
Prowadzenie piłki 40m
Marta Moryc kl VI 6,92s, Edwin Domaradzki kl VI 6,67s
Prowadzenie piłki 60m
Dominika Lechańska kl 7 i Patrycja Farganus kl 7 12,02s, Martin Sibert kl II 10,00s.
W zmaganiach lekkoatletycznych wzięły również udział nauczycielki . Najlepsze wyniki w rzucie z autu osiągnęły nasze matematyczki Katarzyna Powar i Sylwia Michalewska 15m, zaraz za nimi uplasowała się Anna Karwatka 14m.
W skoku w dal Anna Karwatka skoczyła najdalej 3,40m a w biegu na 100m osiągnęła czas 16,20s. W prowadzeniu na dystansie 60m piłki osiągnęła czas 12,72s.
M.S.
Powered by aSc EduPage